Nieuwsbrief 50

  • Post author:
  • Post category:Leden

 
 

 
 

Royal Belgian Naval Reserve Club  v.z.w.                   

 

E-mail:  info@bnrc.be    Maatschappelijke zetel:
Thonetlaan 1332050 Antwerpen – Tel:
03 219 27 84

Basisgegevens organisatie: www.bnrc.be                                                                         

 
 

Commodore:  Ere FKP  Willy Jacobs

Ere-commodore: Ere KTZ  Patrick Van den Bulck

 
 

 
 

Inhoud:    berichten van leden en het “logboek van de commodore” – RYCB agenda – maritieme berichten – verjaardagen.

 
 

 
 

Beste vrienden,

 
 

Ja, ik heb de pop-up verkoop van souvenirs bij de RYCB gemist… maar ik hoop dat jullie een fijne maritieme herinnering gevonden hebt en dat het nu op een bevoorrechte plaats in je woning staat !

Moest je iets unieks gekocht hebben en je wil het ons tonen ? Stuur even een foto en beschrijving en het komt in de volgende nieuwsbrief, beloofd.

1° – Logboek van de Commodore:

Hierbij een fotoset van de voorbije clubavond.  Alle foto’s met benaming SAM zijn genomen door Rik Van Gerwen van R.Y.C.B.

ERFGOED – Westhinder III    –    mvg  – Willy Jacobs

*******************************************************************************************************************************

SAVE THE DATE: 7/8 december

RYCB-archiefverkoop
7 & 8 december 2019
10u tot 17u

Verkoop van een selectie maritiem antiek, boeken, prenten en curiosa  uit de rijkgevulde geschiedenis van de RYCB.  Sla je slag!


Verslag van onze commodore:

Wat betreft de pop-up verkoop kan ik zeggen dat ik onder de indruk was van het volume aan te koop gestelde voorwerpen, documenten en boeken, en dat allemaal voor een spotprijs. De meeste items gingen voor 1 € de deur uit, een minder groot aantal voor 5€, en een selectie voor 10 €. En dan waren er nog de grotere stukken waar wel een hoger, maar nog steeds schappelijk, prijskaartje aan hing . Zo waren er zaterdagnamiddag, na de rush van s’morgens,  toch nog een aantal blikvangers over zoals een scheepstelegraaf, een authentieke Russische morselamp, een log, een sextant etc…….. Maar vooral het aanbod in boeken was indrukwekkend. Ik ben er maar kort geweest, omdat ik niet het risico wilde lopen om daar  met een kruiwagen vol boeken buiten te komen, om er dan nadien thuis toch mee buiten te vliegen. Toch kon ik enkele interessante kleinodiën op de kop tikken, waaronder een Nederlandstalige geïllustreerde Zeilschepen- encyclopedie, een eerbiedwaardig werkje uit 1945 ‘La navigation sans logartimes”, en een VHS-band over de Schelde van bron tot monding”.
Bij de inventarisatie waren ook nog een aantal tegels aan het licht gekomen, gemaakt ter gelegenheid van de  25ste verjaardag bestaan van de BNRC, met het wapenschild dat recent model gestaan heeft voor de voorstellen rond ons nieuwe logo.
Wist U trouwens dat wij sinds kort in het clubhuis van de R.Y.C.B ook een klein eigen plekje hebben in de kast aan de ingang van het restaurant. Daar is onze wisseltrofee te bewonderen, onze wimpel en de medaille van het bezoek aan de Libertad. David heeft er nu één van deze tegels bij gezet. Foto’s in bijlage zijn niet zo geslaagd: probeer maar ééns een deftige  foto te nemen van de inhoud een gebombeerde spiegelkast.
mvg – Willy

*********************************************************************

Van de beste medewerker aan deze nieuwsbrief, François Masset, …al een nieuwe kalender met vergaderingdata !


*****************************************************************************************

 

Hierboven een bijdrage van de ere-hoofdcommissaris van Antwerpen:

 

Van: François Van de Weyer <fr.vandeweyer@telenet.be>
Onderwerp: onze Belgische kust  –  pps

 

 

 **********************************************************************************************************

 
 

2° –  nieuws van de RYCB, vooral hun evenementen en voordrachten:

 
 

.

 

 

 

 

 

 

Met de Winter in Antwerpen start een periode van gezelligheid, feest en familie.
Het hoogtepunt? Een knaller van een vuurwerk op oudejaarsavond.
Ook bij de RYCB dragen we samenhorigheid hoog in het vaandel.
En die vieren we graag onder vrienden en familie.
De kers op de taart? Het allerbeste uitzicht op dat oudejaarsvuurwerk tijdens onze réveillon. 

In die oudejaarsperiode zal onze clubkalender beschikbaar zijn, maar daar heb ik toch nog even
uw hulp voor nodig.

Het is namelijk veel leuker dat de foto’s daarop, foto’s van clubleden zijn.
Indien je dus een leuke afbeelding (vrij van auteursrechten) hebt van jouw schip of crew in actie,
mail die dan met een beetje informatie naar Rik@rycb.be. Hij maakt er iets moois van.

 

 

 

 

 

 

Zoek je trouwens nog iets moois én maritiems voor in de living of onder de boom?
Dan zijn de eerste twee puntjes hieronder misschien wel iets voor jou. 

Alvast een geweldige eindejaarspersiode gewenst, Robert. 

Carl Winters
Voorzitter

 

 
 

 

 

SAVE THE DATE: 31 december

Réveillon

  • champagne / 8 gangen / aangepaste kwaliteitswijnen
  • all-in prijs
  • dansfeest met DJ
  • het beste zicht op het vuurwerk

Bekijk hier het volledige menu.
 

 
 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


WINTERZEILEN
Wie doet er nog mee voor de laatste wintertraining van het jaar?
Zaterdag 07/12!
Hierna is het even pauze en starten we terug op 04/01/2020.
9:30 aanwezig op het Galgenweel in sportkledij, einde voorzien om 17:00.

 

 

 

 

Save the date: Nieuwjaarsdrink Galgenweel

11 januari vanaf 14:30u

Beproefde succesformule:
hapjes, drankjes en nieuwjaarswensen.

‘s Avonds kan men in het clubrestaurant gezellig samen aan tafel gaan. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 
 

 

 

Copyright © 2019 Royal Yacht Club van België vzw, Alle rechten voorbehouden.
Je ontvangt deze email als lid van onze club.

Ons emailadres is:
rycb@rycb.be

Royal Yacht Club van België vzw

Thonetlaan 133

ANTWERPEN 2050

Belgium


Add us to your address book

Wil je graag je voorkeuren wijzigen?
Hier kan je je voorkeuren wijzigen of uitschrijven.

3° Allerlei maritieme nieuwsjes:


*************************************************************************

Nieuws:

Jan De Nul Orders Second Next-Generation Offshore Crane VesselBy Mike Schuler on Dec 02, 2019 10:45 am
Luxembourg-based marine services company Jan De Nul has ordered a second next-generation offshore wind turbine installation vessel. The new vessel, named Les Alizés, will be built at China Merchants Industry Holdings shipyard in in Haimen, China with delivery in 2022. The order comes just six months after Jan De Nul pulled the trigged on the […]  Read full story…


 

Six Ways Remote Helm Control Technology Improves Marine Vessel OperationsBy Sponsored on Dec 02, 2019 09:51 pm
Sea Machines’ remote-helm control marine technology is a core feature for both its flagship SM200 and SM300 products. Equipped with an intuitive joystick that allows an operator to remote-command manned or unmanned workboats within a 1 to 2KM range from a nearshore location or a collaborative vessel, the use of remote helm control reduces the […]  Read full story…

General Dynamics Wins $22.2 Billion Contract for Virginia-Class SubsBy Bloomberg on Dec 02, 2019 06:15 pm
By Tony Capaccio (Bloomberg) –General Dynamics Corp. has received a $22.2 billion contract from the U.S. Navy to build nine more nuclear-powered Virginia-class submarines, the largest shipbuilding contract in the service’s history. The contract includes an option for a 10th vessel over five years, the Navy said Monday. Huntington Ingalls Industries Inc. is the top […]  Read full story…
(nota v.d.red.: veel te groot voor drugsmokkel… LOL)

 

China Denies U.S. Navy Ships from Hong Kong Port VisitsBy Bloomberg on Dec 03, 2019 12:53 pm
BEIJING, Dec 2 (Reuters) – China on Monday banned U.S. military ships and aircraft from visiting Hong Kong and slapped sanctions on several U.S. non-government organizations for allegedly encouraging anti-government protesters in the city to commit violent acts. The measures were a response to U.S. legislation passed last week supporting the protests which have rocked […]  Read full story…
(nota v.d.red.: zouden ze schrik hebben dat de ‘marines’ zouden landen ? LOL)


LNG-Powered Costa Smeralda Delivered


By Mike Schuler on Dec 05, 2019 11:20 am
Costa Cruises has taken delivery of the Costa Smeralda, the brand’s first cruise ship powered by cleaner burning liquefied natural gas. Costa Cruises is the Italian cruise brand of Carnival Corporation, the world’s largest cruise company.  The handover ceremony took place at the Meyer Werft shipyard in Turku, Finland, where the ship was built. With […]  
Read full story…

VLCC Attack Underscores Piracy Problem Off NigeriaBy Bloomberg on Dec 05, 2019 10:39 am
By Olivia Konotey-Ahulu (Bloomberg) — The boarding by pirates of a supertanker near Nigeria has highlighted a worrying trend for vessels to be attacked off the coast of Africa’s biggest oil producer. Nineteen crew were kidnapped when pirates hijacked the fully loaded ship Nave Constellation on Tuesday night. They remain missing. The remaining seven people […]  Read full story…

(nota v.d.red.: werk voor onze marine !)

*************************************************************************************

Nog even onze toekomstige jarigen in december een hartelijk proficiat wensen:

25.12  Pieter Schurweghs

27.12  ik !

31.12  Robert Geladi

(moest ik iemand vergeten zijn, mijn oprechte excuses en laat me de juiste datum weten aub)

Wat betreft de volgende nieuwsbrief, die komt volgende week, as usual, ik neem geen winterslaap… maar denk eraan: november was de laatste happy hour van het jaar en van het seizoen. In december, januari en februari is de Angèle gesloten. We starten terug op 05.03.2020 met de algemene vergadering in de RYCB !

All the best,

 
 

Bob Peeters – PR 

 
 

N.B.  er is altijd mogelijkheid om u uit te schrijven van deze nieuwsbrief, juist een berichtje aan ondergetekende.