Nieuwsbrief 8

  • Post author:
  • Post category:Leden

Belgian Naval Reserve Club               v.z.w.                   

 
E-mail:  info@bnrc.be    Maatschappelijke zetel:
Thonetlaan 1332050 Antwerpen – Tel:
03 219 27 84

Basisgegevens organisatie: www.bnrc.be                                                                         

 
 
Commodore:  Ere FKP  Willy Jacobs
Ere-commodore: Ere KTZ  Patrick Van den Bulck

Inhoud:   berichten van leden en de commodore – RYCB agenda –  in bijlage: maritieme en leuke nieuwsjes in WORD

Beste Vrienden,

De voorspellingen van Frank Deboosere kwamen uit: ik ben een weekendje Ardennen gaan doen en het was fantastisch… resultaat ik ben hopeloos te laat met mijn nieuwsbrief !

Hopelijk aanvaardt u mijn welgemeende excuses en ik garandeer dat het in de toekomst … nog gaat gebeuren, LOL.

Maar serieus, de Algemene Vergadering van onze club was echt een groot succes, aan de U vorm tafel in de RYCB koopvaardijzaal waren alle stoelen bezet, hartelijk bedankt leden uit het verre Gent en andere overzeese ( lees aan de andere kant van ‘t Scheld) gebieden. Onze secretaris David (op z’n Engels please; Deevid) Driebeek heeft een pracht exemplaar van verslag gemaakt, onze leden zullen dat allemaal keurig in hun mailbox zien verschijnen.

De eerstvolgende bijeenkomst met commodore en hopelijk veel leden van onze club, zal dus op 07 maart 2019 van 16 tot ongeveer 18 uur doorgaan op de ‘Angèle’.

Wie nog niet wist waar dit prachtlokaal te vinden is, hierbij een beschrijving: de ‘Angèle’ is een mooi gerestaureerd binnen schip dat ligt tussen 2 collega’s waarvan een het Museum van de Binnenvaart is. Het ligt dus ten westen van het MAS en in de zuid oost hoek van het Bonapart dok, waarbij Willy Huysmans huysmans.w@skynet.be >, de kapitein schipper de ontvangst doet.

Wij gaan dus de donderdagse vergaderingen in de toekomst daar houden, denk eraan de consumpties zijn iets duurder, maar niet moordend !

*********************************************************************************

Nieuws van onze grote Club:


FEB

23

za

2019

Kaas & Wijnavond ten voordele van het R.Y.C.B. Race & Rescue Team @ R.Y.C.B. Clubhuis

feb 23 @ 18:30 – feb 24 @ 01:00Read more  

 CATEGORIES:  CLUB-EVENEMENTEN

FEB

24

zo

2019

Zomerzucht 2019 @ RYCB Galgenweel

feb 24 @ 10:00 – 17:00

Wedstrijd voor OK – Cadet – Snipe – Europe & Optimist.


Read more  

 CATEGORIES:  WEDSTRIJD-EVENEMENTEN


MRT

16

za

2019

Focuszeilen Galgenweel @ R.Y.C.B. Galgenweel

mrt 16 @ 09:00 – 17:00

R.Y.C.B. Focuszeilen is een zeiltraject waarbij door het jaar heen verschillende onderdelen van de zeilsport worden
behandeld. Iedere lesdag krijgt een andere focus en staat los van de andere trainingsdagen.

Alle zeilers vanaf 7 jaar zijn welkom.

Download alle info hieronder:


Van onze commodore kwam volgende bijdrage:

http://www.arendnet.com/cmbpagina.htm

Gelukkig is er niets van die orde gebeurd toen ik aan boord van de  Monthouet zat

Mvg   Willy Jacobs  jacobs_willy@hotmail.com

Onderwerp:  De Reserve op de sociale media:

Van: Willy Jacobs <jacobs.wfj@skynet.be>

Goede morgen iedereen,

Communicatie is een belangrijk element voor alle organisaties: iets doen is niet voldoende, het moet ook geweten zijn. We proberen stelselmatig om de communicatie te verbeteren en te moderniseren waar mogelijk. Daarom werd er beslist om de sociale media intensiever te gaan gebruiken.

Zoals velen onder jullie zullen gemerkt hebben beschikken de overkoepelende verenigingen (KNVRO en KNUROO) over een Facebookpagina genoemd “The Belgian Reserve” (niet te verwarren met “Belgian Reserve”).

De Reserve van de Marine beschikt eveneens over haar eigen Facebookpagina genoemd « The Belgian Navy Reserve ».

 Op deze pagina’s wordt informatie gezet rond de Reserve en de Reserve van de Marine bestemd voor het “grote publiek”.

Om een maximale verspreiding te verzekeren van de berichten voor het “grote publiek” vragen wij aan alle reservisten (getraind of niet-getraind) die zouden beschikken over een Facebookaccount om deze pagina’s te “liken”: https://www.facebook.com/TheBelgianReserve/ & https://www.facebook.com/TheBelgianNavyReserve/.

 Om de verspreiding van meer private informatie te verzekeren zoals de activiteiten van de Réserve en de Reserve van de Marine, werden Facebookgroepen opgericht. Om lid te worden van deze groep, is een “aanvaarding” nodig. Deze “aanvaarding” zal beperkt worden tot de reservisten en/of de leden van de Reserve verenigingen. Toegangscontrole wordt georganiseerd door de bestuurders van deze groepen.

We vragen aan de reservisten (getraind of niet) die over een Facebook account beschikken om lid te worden van deze groepen: https://www.facebook.com/groups/TheBelgianReserveGroup/ & https://www.facebook.com/groups/TheBelgianNavyReserveAssociation/

De Reserve van de Marine beschikt ten laatste over een Twitteraccount, genoemd “The Belgian Navy Reserve” (@BelgianNavyRes). Aarzel niet om deze te volgen.

Uw betrokkenheid als ontvanger van boodschappen via de verschillende sociale media is essentieel om de goede verspreiding van onze boodschap te verzekeren. Dank bij voorbaat voor jullie ondersteuning.

Met vriendelijke groeten,

  VTZ (R) – EDV (R) REYNAERTS Emmanuel

Voorzitter KVMRMar vzw – Président ARMRMar asbl

Marinebasis Zeebrugge

Graaf Jansdijk 1 – 8380 ZEEBRUGGE

Tel. +32 (0)475 62 01 14

president@navyreserve.be

Van : Francois Masset francoismasset@live.be komen volgende mededelingen:
Onderwerp: Sail To Your Dream 2019 Van: Piret Karine <Karine.Piret@mil.be>

Beste,

U ontvangt deze mail omdat uw e-mail adres in de database staat van onze dienst Public Relations van de Marine.

Op 7 maart organiseert de Marine haar “Sail to Your Dream” en deze editie vindt plaats in Brussel. Om zoveel mogelijk geïnteresseerden hiervan op de hoogte te stellen, rekenen we op uw hulp om via uw netwerk deze mail maximaal te versturen naar jullie familie, kennissen en vrienden.

Samen maken we er onvergetelijk gebeuren van.

https://mil.be/nl/evenement/sail-your-dream

Met vriendelijke groeten,

In naam van Luitenant-ter-zee eerste klasse

VOGELS Olivier

Karine PIRET

1MP

COMOPSNAV/DBO/IRP

Quartier Reine Elisabeth

1 Rue d’Evere

1140 Evere

Van: De Vrienden van het Nationaal Scheepvaartmuseum <mem.janssens@outlook.com>   francoismasset@live.be
Onderwerp: De positie van de Hogere Zeevaart School vroeger en nu

De Vrienden v/h Nationaal Scheepvaart Museum


Beste Vrienden,

Dit is een herinnering, er zijn nog veel plaatsen vrij omdat wij in HZS over een grotere zaal kunnen beschikken.  Daardoor stellen wij de voordracht ook open voor jullie vrienden en kennissen die hiervoor interesse hebben.

Op 28 februari 2019 brengt Rowan Van Schaeren, directeur van de HZS een spreekbeurt over:


De positie van de Hogere Zeevaartschool Antwerpen vroeger, nu en morgen in het licht van
– infrastructuur;
– werking;
– het maritieme beroep.

 

 

Hieronder een impressie van het nieuwe gebouw

 

Plaats: Hogere Zeevaart School
 

Hogere Zeevaartschool Antwerpen
Noordkasteel Oost 6
2030 Antwerpen


Datum : 28 februari 2019
Uur      : 20:00 uur
Deuren: 19:30 uur

Achteraf wordt een drink aangeboden

Inschrijven bij Michel Janssens:


mem.janssens@outlook.com
 


 

 

Copyright © 2019 De Vrienden van het Nationaal Scheepvaart Museum v.z.w., All rights reserved.

Lid van VNSM

Our mailing address is:

De Vrienden van het Nationaal Scheepvaart Museum v.z.w.

Jordaenskaai 25

Lange Nieuwstraat 47

Antwerpen B-2000

Belgium


Add us to your address book

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.


 

 ******************************************************************************************************************************

Van Georges JANSSENS, maritime & logistics journalist publimed@servimed.be:

Publieke en private actoren gaan samenwerken voor maritieme opleidingen: Defensie-Marine, Hogere Zeevaartschool en VDAB.  Ze tekenden vandaag 14 feb 2019 een samenwerkingscharter en overhandigden dit aan FOD Mobiliteit en Transport.  Tegelijkertijd werd ook een nieuw zwembad ingehuldigd op de maritieme basis Zeebrugge.

http://inshore.yachtweb.be/?p=7005


______________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Beste sympathisant van het varend erfgoed,

Zes verenigingen, met een hart voor varend erfgoed, staan samen op een stand op de Open Scheepvaartdagen in de Waagnatie te Antwerpen: Rijn-& Binnenvaartmuseum, Historisch Vaartuig (VVBHV), Tolerant vzw, Scheepsmodelbouw Antwerpen (SMA), Water-rAnt en Ruimschoots vzw.

De stand Varend Erfgoed Verenigd wordt dé ontmoetingsplaats voor ieder die het nautisch erfgoed een warm hart toedraagt. Bekijk er de modellen, demonstraties, video’s, foto’s, brochures en ontmoet er de medewerkers van de verenigingen.

Tot ziens op de beurs!
 

 
 

Onderwerp: Nieuwsbrief Eilandje: Werken Cadixwijk – heraanleg binnenstratenNieuwsbrief Eilandje

Werken Cadixwijk – heraanleg binnenstraten

Met deze nieuwsbrief informeren we u graag over de start van de (voorbereidende) werken voor de heraanleg van de binnenstraten in de Cadixwijk (de Rigastraat, de Cadixstraat, de Genuastraat en de Kempischdok-Westkaai).

Voorbereidende nutswerken vanaf 18 februari

Op 18 februari start aannemer Larabo met de voorbereidende nutswerken in de Rigastraat, de Cadixstraat en het westelijk deel van de Kempischdok-Westkaai (van de August Michielsstraat tot juist ten noorden van de Cadixstraat). De nutswerken omvatten de vernieuwing van het elektrische laagspanningsnet en de aanleg van nieuwe netwerken voor data en telefonie. Hiervoor moeten de voetpaden en de aangrenzende parkeerstroken lokaal afgesloten worden. Waar nodig worden toegangsbruggen voorzien naar de aangrenzende gebouwen.

Horecazaken met terrassen

De horecazaken met terrassen op het openbaar domein worden verzocht om de terrassen tijdelijk te verwijderen. De aannemer zal hiervoor nog de nodige afspraken ter plaatse maken met concrete timings.

Verhuisbewegingen

Verhuisbewegingen tijdens de nutswerken worden gefaciliteerd indien de werken dit toelaten. Gelieve hiervoor tijdig af te stemmen met de aannemer ter plaatse of via AG VESPA: info@vespa.antwerpen.be of 03/259 28 50.

Volgende stappen – definitieve heraanleg vanaf juni

Na de nutswerken volgt de definitieve heraanleg van de binnenstraten. De heraanleg voorziet een gescheiden rioleringsstelsel, een rijweg voor dubbelrichtingsverkeer, comfortstroken voor fietsers, parkeerplaatsen en extra groen met boom- en plantvakken. 

De definitieve heraanleg gebeurt in 2 fases: 

•    De eerste fase start begin juni en omvat de Cadixstraat, de Rigastraat en aansluitend de Genuastraat, telkens tussen de Napelsstraat en de Kempischdok-Westkaai. Afhankelijk van de weersomstandigheden en de bodemcondities eindigen de werken begin oktober. 


•    De tweede fase start in het najaar van 2019 en volgt aansluitend op de bouwwerken van Campus Cadix en de private woonprojecten in de Kempischdok-Westkaai. Tijdens deze fase zijn de Kempischdok-Westkaai, de Cadixstraat en de Rigastraat (het gedeelte naar de Binnenvaartstraat) aan de beurt. De werken eindigen tegen de zomer van 2020.

Buurtmoment

Voor de start van de definitieve heraanleg volgt een infomoment met een stand van zaken over projecten in de buurt van de Cadixwijk zoals fase II van het Schengenplein, de heraanleg van de New Yorkkaai, de plannen voor enkele bouwpercelen, enzovoort. Een uitnodiging volgt van zodra de datum vastligt. 

Meer informatie

Intussen kunt u voor alle vragen over de nutswerken of de heraanleg van de binnenstraten terecht bij AG VESPA via info@vespa.antwerpen.be of op het nummer 03/259 28 50. Meer informatie over het stadsproject Cadixwijk vindt u op de onze website (bekijk ook de subpagina ‘binnenstraten’).

AG VESPA 
Paradeplein 25, 2018 Antwerpen

webversie
uitschrijven
update profiel

Van enkele leden kreeg ik de opmerking dat sommige delen uit de nieuwsbrief niet doorkomen, zij blijken wel met een oudere Windows (7, 8, Vista e.d.) te werken.

Misschien kan dat de reden zijn, een simpele oplossing is soms de nieuwsbrief terug aan een vriend of jezelf te sturen en dan is die terug volledig.

Tja… met die AI (artificial intelligence) zijn we nog niet aan de nieuw patatjes !

Nog even de verjaardagen melden, ladies first: Mevr. Inn Degroote en Mevr. Astrid Dumonceau

En onze beste kameraad Ronald Wouters, de Ronny was al jarig op 06.02.2019, maar hoe oud hij werd ? Dat verklap ik lekker niet !

Tot volgende week,

Bob Peeters – PR

**********************************************************************************